سایز متن   /

در نتیجه‌ی حمله‌ی پ‌ک‌ک به اعضای مسلح حدکا در منطقه‌ی کِله‌شین، چند تن از اعضای این گروه کشته و زخمی شدند. پ‌ک‌ک دلیل این حمله را باجگیری و اخاذی اعضای حدکا از قاچاقچیان و کاسبکاران منطقه عنوان کرده بود. این در حالیست که حدکا هم در جواب گفته که پ‌ک‌ک خود سالهاست از طریق باجگیری و اخاذی از اهالی منطقه کسب درآمد می‌کند.

با شدت گرفتن تنش‌های فی‌مابین این دو گروه، پ‌ک‌ک با انتشار بیانیه‌یی دیگر، حدکا را مسؤل کشته و زخمی شدن اعضای این گروه معرفی کرده و آنرا متهم به همکاری با ترکیه و حزب دمکرات کردستان عراق علیه خود کرده است.

پ‌ک‌ک حضور اعضای حدکا در منطقه را برنامه‌یی از پیش تعیین و طراحی شده خوانده که با همکاری ترکیه و خانواده‌ی بارزانی‌ها عملی شده و هدف از آن هم مشغول کردن پ‌ک‌ک در موقعیت حساس کنونی دانسته که ارتباط مستقیمی با انتخابات آتی ترکیه و نامزدی حزب دموکراتیک خلق‌ها به عنوان شاخه‌ی شهری پ‌ک‌ک دارد.

پ‌ک‌ک گفته ترکیه و پارتی، حدکا را بازیچه‌ی دست خود قرار داده‌اند تا از این طریق به موقعیت کنونی پ‌ک‌ک در ترکیه ضربه وارد کنند! اما حمله‌ی پ‌ک‌ک به حدکا آنهم در مرزهای اقلیم کردستان با ایران، چه ربطی به موقعیت پ‌ک‌ک و ه‌دپ (حزب دموکراتیک خلق‌ها) در ترکیه دارد؟

در مقابل حدکا و پارتی هم پ‌ک‌ک را به همکاری با سپاه پاسداران متهم کرده‌اند. گفتنی است پ‌ک‌ک با حضور نیافتن در نشست درخواستی پارلمان اقلیم کردستان مبنی بر حل موضوع، باردیگر بر موضوع ضد پارتی خود اصرار کرد و تنش همچنان ادامه دارد.

در همین رابطه پ‌ک‌ک اعلام کرده که حدکا را از منطقه بیرون رانده‌اند. که حدکا هم در جواب گفته ما نه تنها عقب‌نشینی نخواهیم کرد، بلکه نیروهای بیشتری را به منطقه اعزام خواهیم کرد تا انتقام کشته و زخمی‌هایمان را بگیرند. لذا گفته می‌شود ۱۳۰ عضو حدکا و ۳۰ عضو حدک، آماده شده‌اند تا به کِله‌شین و قندیل رفته وانتقام بگیرند.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی