سایز متن   /

 عضو سابق گروه تروریستی پ.ک.ک/ی.پ.گ پس از تسلیم شدن به نیروهای امنیتی ترکیه علیه تروریست های پ.ک.ک و نقض حقوق بشر در این گروه افشاگری کرد.

به گزارش کوردپاریز، دالیا محمود مسلم برادرزاده صالح مسلم رهبر سابق PYD، خود را تسلیم نیروهای امنیتی استان مرسین ترکیه کرد.

وی با اشاره به سابقه حضور خود در این نیروها گفت: از ۱۴ سالگی از سوی پدرم به عنوان هدیه به این گروه داده شدم و تا امروز که ۲۱ سالم است در این گروه فعالیت داشتم.

دالیا با بیان اینکه در آن دوره به کمپ کودکان این گروه در قامشلی ملحق شده است، اظهار داشت: در این گروه زبان رسمی و نوشتاری به زبان ترکی است. رهبران پ.ک.ک (که شاخه سوری آنها ی.پ.گ است) در سخنرانی ها و نوشته های خود از زبان ترکی استفاده می کردند.

این فرد جدا شده از ی پ گ ادامه داد: در بین گروههای تروریستی که در سوریه حضور دارند درگیری های زیادی وجود دارد.

وی با اشاره به پولی که به زور از سوی این گروه از مردم مرزی گرفته می شد اظهار داشت: از هر خانواده مبلغ یکصد لیره به صورت ماهانه و به زور گرفته می شد. همچنین از هر خانواده ای یک فرد را به زور وارد گروه می کردند.

عضو سابق گروه ی.پ.گ در خصوص نقش کشورهای خارجی در تامین و تجهیز این گروهها نیز گفت: از سوی آمریکا و فرانسه آموزشهای نظامی دریافت می شد و همچنین آموزش کار با پهپاد را نیز آنها بر عهده داشتند.

صالح مسلم رهبر سابق ی.پ.گ مدتی با آنکارا برای رسیدن به توافق وارد مذاکره شد اما نتیجه ای در پی نداشت و بدنبال بی نتیجه ماندن مذاکرات از سوی ترکیه تحت تعقیب قرار گرفت.

یکی از برادران مسلم البته از طرفداران مهم آکپارتی به شمار می رود که در ترکیه ساکن است.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی