سایز متن   /

کوردپاریز/ ابراهیم گوچلو، سیاستمدار کرد ترکیه، در واکنش به مذاکرات کردهای سوریه طی تحلیلی با اشاره به اینکه  پ.ک.ک با هدف خدمت به کردها تاسیس نشده بلکه به عنوان مانعی برای پیشرفت کردها به میدان آورده شده، گفت: با توجه به شناختی خوبی که از پ.ک.ک دارم از همان آغاز اعلام کردم این مذاکرات به نتیجه نمی‌رسد و تا زمانی که پ.ک.ک در سوریه باشد، مشکل کردهای آنجا حل نمی‌شود.

این سیاستمدار کرد در ادامه می نویسد: «این واقعیت را در روند صلح در ترکیه دیدیم و در همین چارچوب است که صالح مسلم می‌گوید با انجمن میهنی متحد نشده‌ایم. از طرفی شاهد رویدادی خنده‌دار و عجیب بودیم که اعلام کردند ۲۵ حزب سیاسی کرد سوریه جبهه‌ای واحد تشکیل داده‌اند. اما باید بگویم همه آنها تشکیلات وابسته به پ.ک.ک هستند نه احزاب مستقل. اگر فردی غیرکرد این خبر را بخواند واقعا خواهد خندید چرا که هر ۵ نفر گرد هم آمده و یک حزب تشکیل داده‌اند و همه آنها نیز یک چوپان به نام پ.ک.ک/پ.ی.د. دارند. این یک بازی مسخره است. واقعا جای شرم دارد. این نشان می‌دهد وضعیت کردهای سوریه بسیار پریشان است. اگر تعداد ۲۵ حزب وابسته به پ.ک.ک را به تعداد ۱۰ الی ۱۱ حزب وابسته به انجمن میهنی اضافه کنیم عدد ۳۵ یا ۳۶ به دست می‌آید. چند نفر از کردهای سوریه نام همه این احزاب را می‌دانند!؟ حتی کدام سیاستمدار کرد می‌تواند نام همه را بگوید؟! این احزاب نماینده چه کسانی‌اند؟ روسای آنها کجا هستند و چه نام دارند؟

ابراهیم گوچلو در ادامه تحلیل خود با اشاره به اینکه عامل اصلی پریشانی کردهای سوریه، پ.ک.ک است، می نویسد: پ.ک.ک در کردستان سوریه سه استراتژی را به پیش برد:

اول: جوانان کرد سوریه را در ترکیه و مناطق دیگر به کشتن بدهد.

دوم. مناطق کرد را عرب نشین کند.

سوم. احزاب و سازمان‌های کرد را اخراج و یا از بین ببرد.

 شاهد به وقوع پیوستن هر سه مورد هم هستیم. آنچه پ.ک.ک با ۲۵ «حزب» انجام داد با هدف انحراف افکار عمومی و فریب آن است تا خود را مدافع حقوق کردها نشان دهد. این گروه این سیاست کثیف را زیر نظر اساتید کمالیست و بعثی خود انجام می‌دهد. هر جا پ.ک.ک باشد قطعا چیزی به نام اتحاد کرد وجود نخواهد داشت. زمان آن رسیده کردهای سوریه از پ.ک.ک جدا شوند و بیش از این بازیچه نشوند. پ.ک.ک جنایتکار است و کردهای سوریه نباید شریک جرم آن شوند. بدون پ.ک.ک مشکل کردها کمتر خواهد شد. تا زمانی که پ.ی.د. به پ.ک.ک وابسته باشد نمی تواند از تروریسم تبرئه شود.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی