سایز متن   /

نشریه این سیکستی استرالیا نوشت: استرالیا در بسیاری از سیاست های خود از آمریکا پیروی می کند اما از این نگران هستیم که این کشور روزی ما را نیز مانند کردهای سوریه رها کند.

به گزارش کوردپاریز، نشریه این سیکستی استرالیا که دارای یکی از بزرگترین شبکه های اجتماعی این کشور است در یادداشتی به بررسی میزان وابستگی این کشور به آمریکا پرداخته است.

نویسنده یادداشت این نشریه می گوید در واقع استرالیا در بسیاری از موضعات جهانی، بدون چون و چرا از آمریکا تبعیت می کند اما با توجه به قدرتمندتر شدن چین ممکن است این مسئله به ضرر کشور تمام شود و آمریکا استرالیا را در مقابل چین قدرتمند تنها بگذارد.

این نشریه با یادآوری حمله ماه اکتبر ترکیه به مناطق کردنشین شمال سوریه و دادن چراغ سبز برای انجام عملیات نظامی ترکیه از سوی آمریکا نوشت: در ماه اکتبر ۲۰۱۹ یک اتفاق شوک آور افتاد و دونالد ترامپ علیرغم دوستی با کردها، فرش را از زیر پایشان بیرون کشید در حالی که کردها وفادارترین متحد آمریکا در سوریه بودند.

این نشریه در ادامه اشاره کرد که کردها نه تنها بیشترین قسمت مبارزه با داعش را به همراه آمریکا در سوریه انجام دادند بلکه ۱۱۰۰۰ تن از نیروهای خود را نیز در این راه از دست دادند.

این سیکستی در ادامه به نگرانی استرالیایی ها از تکرار خ۱۷یانت آمریکا اشاره کرده و گفته است در حالی که چین در منطقه ما هر روز دارد قدرتمندتر می شود ما از این نگران هستیم به سرنوشت کردهای سوریه دچار شویم و ایالات متحده به ما نیز خیانت کند.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی