سایز متن   /

 

امنیتی شدن فضا و بمباران‌های مداوم ترکیه به خاطر حضور پ.ک.ک و پژاک در اقلیم کردستان و اخاذی از مردم به زور اسلحه، خشم اهالی مناطق اقلیم کردستان را به شدت برانگیخته است.

 

به گزارش کورد پاریز، اعضای مسلح پ‌ک‌ک و پژاک مدام در مناطق مرزی بین مناطق کردنشین ایران و ترکیه و اقلیم کردستان در رفت و آمد هستند و این موضوع سبب نگرانی اهالی اقلیم کردستان شده است. چرا که به دلیل وجود آنها ترکیه بارها مزارع و منازل مردم را بمباران کرده است. این حضور نظامی پ.ک.ک و عملیات ارتش ترکیه علیه این گروه، باعث وارد آمدن خسارات زیادی به مناطق روستایی و مرزی اقلیم کردستان شده و تاثیرات امنیتی و اجتماعی و اقتصادی منفی نیز بر منطقه داشته است.

پ‌ک‌ک و پژاک در اقدامی غیرقانونی، در منطقه‌ شینکایتی شارباژیر پُست ایست‌بازرسی ایجاد کرده و اقدام به اخذ گمرک از مردم منطقه می‌کنند. نیروهای پ‌ک‌ک و پژاک به طور مداوم در حال گشت‌زنی هستند. هرکجا بار و یا اجناسی رد و بدل شود اقدام به اخذ گمرک می‌کنند. مردم محلی اعتقاد دارند این حجم از فعالیت‌های غیرقانونی پ.ک.ک و پژاک، قطعا با هماهنگی دولت اقلیم صورت می‌گیرد.

اعضای مسلح پژاک و پ‌ک‌ک در منطقه‌ شینکایتی، علی‌رغم اخذ غیرقانونی گمرک و باج تلاش می‌کنند در داخل زمین و ملک مردم و در نزدیکی محل سکونت اهالی غیرنظامی، مقر نظامی و امنیتی دایر کنند که این خود سبب ترس و و اضطراب مردم شده است. تاکنون جنگنده‌های ترکیه چندین بار کوهستان‌های آسوس و روستای گلاله را بمباران و مردم محلی و غیرنظامی را آواره کرده‌اند.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی