سایز متن   /

وزیر کشور ترکیه در اظهاراتی عنوان کرده است: در ۲ سال اخیر تنها در داخل ترکیه با عملیات های هوایی و زمینی ۷۳۲ تروریست کشته شده اند.

به گزارش کورد پاریز، “سلیمان سویلو”، وزیر کشور ترکیه در گفتگو با CNN turk در اظهاراتی با اشاره به عملیات های امنیتی حکومت در داخل ترکیه عنوان کرده است: در ۲ سال اخیر تنها در داخل ترکیه با عملیات های هوایی و زمینی ۷۳۲ تروریست کشته شده اند. در این عملیات ها از هواپیماهای بدون سرنشین، بالگرده ها و جنگنده ها نیز استفاده شده است. این برای ما یک امتیاز بسیار مهم است. به استفاده از این امتیاز به همین شکل ادامه خواهیم داد.

این در حالی است که عملیات نظامی ترکیه در شمال عراق نیز از حدود ۹ ماه پیش آغاز شده، با بمباران مکرر برخی مناطق کوهستانی منطقه ادامه دارد.

گروه تجزیه طلب پ.ک.ک بیش از ۳۰ سال است که به صورت مسلحانه علیه دولت مرکزی ترکیه می جنگد. این تشکیلات از دو سال پیش علیه دولت مرکزی ترکیه و اقلیم کردستان عراق اعلام جنگ تمام عیار کرده است.

دولت ترکیه نیز از دو سال پیش عملیات وسیعی را علیه مقرهای پ.ک.ک در مناطق مختلف کوهستانی شرق و جنوب شرق این کشور و همچنین شمال عراق آغاز کرده و بسیاری از محل های استقرار آنها را شناسایی و منهدم کرده است.

مناطق کوهستانی شرق و جنوب شرقی ترکیه و نیز ارتفاعات شمال عراق و سوریه محل استقرار عناصر گروه پ.ک.ک است.

این تشکیلات از سوی دولت ترکیه، اتحادیه اروپا و دولت آمریکا به عنوان گروه تروریستی شناخته و معرفی شده است.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی