سایز متن   /

رئیس شورای میهنی کردهای سوریه موسوم به ENKS  هر گونه دیدار میان اعضای این شورا با گروه های شورشی تحت حمایت ترکیه را تکذیب کرد و این ادعا را تبلیغ منفی شاخه پ.ک.ک در سوریه (PYD) علیه شورای میهنی خواند.
به گزارش کورد پاریز به نقل از کردستان۲۴، ابراهیم برو، رئیس ENKS در اظهاراتی با تکذیب مذاکرات وی با گروهای مسلح تحت حمایت ارتش ترکیه در شمال سوریه عنوان کرده است: نه بنده و نه هیچ کس از اعضای شورای میهنی کردهای سوریه هیچ تماسی با گروه های مسلح تحت حمایت ارتش ترکیه نداشته است. شورای میهنی کردهای سوریه هر زمان یک اقدام موثر در شمال سوریه را آغاز کرده است،
وی افزود: شاخه پ.ک.ک در سوریه موسوم به حزب اتحاد دموکراتیک سوریه (PYD) از طریق رسانه ها یک توطئه کثیف علیه شورای میهنی کردهای سوریه راه می اندازند. دیدار شورای میهنی کردهای سوریه با گروه های مسلح وابسته به ترکیه در جرابلس یک کذب محض بوده و هیچ اساسی ندارد.
وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرده است: تنها چند بار با مسئولین وزارت خارجه ترکیه دیدار کرده ام و این را همه می دانند. پ.ک.ک  ادعایی را مطرح کرده ولی زمان و چگونگی آن را بیان نکرده است. این ادعا تنها تبلیغ علیه شورای میهنی کردهای سوریه و اعضای آن است.
شورای میهنی کردهای سوریه موسوم به ENKS که از حمایت مالی و تسلیحاتی مسعود بارزانی برخوردار است، اصلی ترین رقیب پ.ک.ک در مناطق کردنشین سوریه محسوب می شود که رفتار و عملکرد پ.ک.ک در اداره مناطق کردنشین سوریه را به چالش کشیده است. شورای میهنی کردهای سوریه دارای یک بازوی نظامی ۱۵ هزار نفری با عنوان لشکر روژ است که پ.ک.ک اجازه بازگشت این نیرو به مناطق کردنشین سوریه را نمی دهد.
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی