سایز متن   /

یکی از رهبران مجلس اعلای اسلامی عراق عدم برگزاری همه‌پرسی استقلال را به نفع مردم اقلیم کردستان دانست و تاکید کرد کە برگزاری این همەپرسی، عراق را بە دوران جنگ داخلی بازخواهد گرداند.
به گزارش کورد پاریز، علی شبر در گفتگو با خبرگزاری «الغدپرس» گفت: ماندن اقلیم کردستان به شکل کنونی خود در یک کشور فدرال متحد و یکپارچه و عدم برگزاری همه‌پرسی استقلال، به نفع مردم کردستان خواهد بود، چراکه کردها اولویت‌هایی دارند که به‌جای اندیشیدن به موضوع استقلال باید به آن‌ها بیندیشند.
شبر ضمن اشاره به اینکه برگزاری همه‌پرسی در اقلیم کردستان به‌منظور جدایی از عراق هنوز زود است، افزود: این اقدام عراق را به دوران جنگ داخلی بازخواهد گرداند.
وی تاکید کرد که عراق امروز در کنار همه مردم خود چه کُرد و چه عرب و چه دیگر اقوام این کشور، به انجام اقدامی جدی برای حل مشکلات امنیتی، سیاسی کنونی و برقراری امنیت نیاز دارد.

بدون جلب رضایت همه جناح های سیاسی در اقلیم کردستان گرفته شده است.

مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان و مسئولان برخی از احزاب سیاسی در اقلیم کردستان عراق روز ۲۵ سپتامبر را به عنوان روز برگزاری همه پرسی استقلال اقلیم کردستان تعیین کردند.

اقلیم کردستان عراق طی ۲ سال اخیر با بحران سیاسی و اقتصادی مواجه است. دوره قانونی ریاست مسعود بارزانی بر اقلیم کردستان به پایان رسیده است و رایزنی ها برای توافق بر سر ادامه ریاست وی تا کنون بی نتیجه بوده است و اکثر احزاب و جریانات سیاسی کردستان عراق خواستار تعیین جایگزین برای وی هستند. ماه هاست که حقوق کارکنان دوایر دولتی در اقلیم کردستان عراق به تعویق افتاده است.در شهرهای مختلف اقلیم کردستان تظاهرات اعتراض آمیز در جریان است و ۴ وزیر جنبش تغییر ماه هاست از کابینه نیچیروان بارزانی اخراج شده اند.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی