سایز متن   /

پ.ک.ک فعالیت های شورای میهنی کردهای سوریه موسوم به (ENKS) در مناطق کردنشین سوریه را به شدت محدود کرده و ده ها نفر از فعالان و کادرهای این شورا از سوی پیکارجویان پ.ک.ک بازداشت و روانه زندان شده اند.

به گزارش کورد پاریز ابراهیم برو رئیس شورای میهنی کردهای سوریه موسوم به (ENKS) گفت: تا کنون بیش از ۴۰ دفتر ما از سوی شاخه پ.ک.ک در سوریه تعطیل شده است اما در نشست اخیر ENKS تمصیم گرفته شد که باردیگر دفاتر ما فعالیت خود را آغز کنند زیرا دستور تعطیلی و پلمپ دفاتر ما از سوی شاخه پ.ک.ک در سوریه اصلا قانونی و مشروع نیست.

ابراهیم برو افزود: پ.ک.ک با قتل، آتش زدن دفاتر و بکارگیری زود قادر نخواهد بود از فعالیت های جلوگیری کند و ما به راه خود ادامه خواهیم داد.

وی تصریح کرد: مذاکرات ما با آمریکا به منظور بازگشت نیروهای پیشمرگه روژ (لشکر روژ) به سوریه ادامه دارد. عماد برهو عضو شورای رهبری  ENKS نیز گفت: در مدت چند روز گذشته سه عضو ENKS از سوی شاخه پ.ک.ک در سوریه ربوده شده اند .

شورای میهنی کردهای سوریه موسوم به ENKS که از حمایت مالی و تسلیحاتی مسعود بارزانی برخوردار است، اصلی ترین رقیب پ.ک.ک در مناطق کردنشین سوریه محسوب می شود که رفتار و عملکرد پ.ک.ک در اداره مناطق کردنشین سوریه را به چالش کشیده است. شورای میهنی کردهای سوریه دارای یک بازوی نظامی ۱۵ هزار نفری با عنوان لشکر روژ است که در پی درگیری اخیر بین لشکر روژ و یگان‌های مدافع شنگال کە شاخەای از (پ.ک.ک) می‌باشد تنش بین دو طرف شدت گرفته است.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی