سایز متن   /

معاون وزیر اقتصاد سوریه تاکید کرد، ارتباطی تنگاتنگ بین حملات گروه‌های تروریستی به دمشق و تجاوز صهیونیستی، به این شهر مشاهده می‌شود.

«حیان سلیمان»، معاون وزیر اقتصاد سوریه و کارشناس مسائل راهبردی منطقه تصریح کرد: در علم سیاست و دانش نظامی و آموزه‌های جنگی اصل و قاعده‌ای بنام اتفاق و شانس وجود ندارد، لذا حمله به دمشق را باید تلاشی مایوسانه از سوی گروه‌های تروریستی ارزیابی کرد.

اهداف تروریست‌ها از حمله به دمشق

معاون وزیر اقتصاد سوریه افزود: این حمله به چند دلیل انجام شد، اول: موفقیت نظام سوریه در ژنو و آستانه که لطمه‌ای بزرگ نه تنها برای گروه‌های تروریستی مسلح، بلکه برای ضامن آنها، دولت ترکیه بود.

سلیمان دلیل دوم را پیروزی‌های بزرگ ارتش سوریه در قبال گروه‌های مسلح و در تمام محورهای عملیاتی از جمله تدمُر و ریف‌های حلب و دیرالزور و عامل سوم را عملکرد موفق پدافند هوایی ارتش سوریه در سرنگونی جنگنده صهیونیستی و هدف گیری جنگنده دیگر این رژیم ارزیابی کرد.

این کارشناس برجسته امور راهبردی سوریه همچنین به موشک‌های سوری که در سرزمین‌های اشغالی فرود آمدند، اشاره کرد و گفت: این تحولات موجب شد تا حامیان منطقه‌ای گروه‌های تروریستی شامل رژیم صهیونیستی، عربستان و قطر دستور حمله به مناطقی در دمشق را صادر کنند تا شاید با نفوذ در برخی محورها و خلق پیروزی‌ها خود ساخته، روحیه و معنویات همقطاران خود را تقویت کنند.

معاون وزیر اقتصاد سوریه افزود: هدف دیگر این حملات متوقف کردن پیشروی ارتش سوریه به ویژه به سمت رقه بود که محقق شدن آن شکستی بزرگ برای ترکیه و اسرائیل شمرده می‌شود، در حالی‌که نباید فراموش کرد، این حمله درصدد تحریف نگاه‌ جامعه جهانی از جنایات سعودی‌ها در یمن نیز بود.

اهداف رژیم صهیونیستی از حمله به دمشق

سلیمان درباره تجاوز رژیم صهیونیستی هم گفت: این حمله چندین پیام داشت، اولین پیام برای مزدوران تل‌آویو در سوریه بود که یادآور می‌شد، صهیونیست‌ها همچنان از آنها حمایت می‌کنند.

وی خاطر نشان کرد: دومین پیام این حمله تلاش برای نفود در پیکره محور مقاومت بود و سومین پیام تهدید روس‌ها بخاطر توهینی که نخست وزیر رژیم صهیونیستی در سفر اخیرش به مسکو از سوی رئیس جمهوری روسیه متحمل شده بود.

معاون وزیر اقتصاد سوریه ادامه داد: حقایق جاری در میدان تاکید می‌کند که پدافند هوایی سوریه همچنان با قدرت حاضر در میدان است و نه تنها از قدرت آن کاسته نشده، بلکه قدرتمندتر از همیشه در میدان حاضر است و پاسخ به تجاوز با هماهنگی دمشق و متحدین صورت گرفت.

سلیمان گفت: همچنین واکنش پدافند سوریه تاکید کرد که آسمان سوریه به دقت از سوی پدافند این کشور رصد می‌شود و برای دشمنان سوریه ناامن و غیر قابل نفوذ است.

منبع: فارس
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی