سایز متن   /

اوباما : ما مواضع داعش در نزدیکی اربیل را بمباران کردیم

 

رئیس جمهور آمریکا هدف از بمباران مواضع داعش توسط هواپیماهای آمریکا را جلوگیری از ورود عناصر داعش به شهر اربیل دانست.

به گزارش کردپاریز به نقل از سایت رسمی کاخ سفید، باراک اوباما در جمع خبرنگاران در کاخ سفید گفت:«در دو روز گذشته خلبانان و نیروهای آمریکایی با شجاعت و مهارت در آسمان عراق خدمت کردند.»

اوباما درباره اهداف آمریکا از بمباران مواضع داعش در نزدیکی اربیل گفت:« اولا نیروهای آمریکایی حملات هوایی هدفمندی را علیه نیروهای تروریست بیرون از شهر اربیل برای جلوگیری از پیشروی آنها به طرف شهر و حفاظت از دیپلماتهای آمریکایی و پرسنل نظامی انجام دادند. این حملات تسلیحات و تجهیزات تروریستهای داعش را که آنها می توانستند علیه اربیل به کار ببرند، منهدم کره اند. در این میان نیروهای کردی به دفاع از شهر ادامه می دهند و ایلات متحده و دولت عراق کمکهای نظامی را به نیروهای کردی افزایش داده اند.»

وی افزود:« دوما تلاشهای بشردوستانه ما برای کمک به مردان، زنان و کودکان که در کوه سنجار گیر افتاده اند ادامه می یابد.نیروهای آمریکایی تاکنون در دو مرحله هزاران وعده غذایی و گالنهای آب به این مردان،زنان و کودکان مستاصل رسانده اند. و هواپیماهای آمریکایی در موقعیتی قرار داده شده اند تا اهداف تروریستها در اطراف کوهها را بمباران کنند و به نیروها در عراق کمک کنند محاصره را بشکنند و محاصره شدگانی را که گیر افتاده اند، نجات دهند.

رئیس جمهور آمریکا ادامه داد:« ما شهروندان آمریکا در عراق-نظامیان،دیپلماتها و غیرنظامیان- را حفاظت خواهیم کرد.اگر تروریستها تاسیسات و پرسنل ما را تهدید کنند ما برای حفاظت از مردم خود علیه آنها اقدام خواهیم کرد. ما به کمکهای نظامی خود و ارائه مشورت به دولت عراق و نیروهای کردی که با تروریستها مقابله می کنند،ادامه می دهیم تا تروریستها نتوانند بهشت امنی برای خود درست کنند. و همچنین به همکاری با نهادهایی بین المللی برای رفع بحران رو به رشد انسانی ادامه می دهیم. در حالی که توجه ما به جلوگیری از بوقوع پیوستن نسل کشی و کمک به مردان کودکان و زنان در کوهستان معطوف شده است، تعداد بیشماری از مردم عراق از جمله بسیاری از مسیحیان یا رانده شده ویا از ماوای خود آواره شده اند.»

باراک اوباما از گفتگو با رهبران جهان خبر داد و گفت:« امروز صبح با کامرون،نخست وزیر انگلیس و اولاند، رئیس جمهور فرانسه صحبت کردم.من خرسندم که این دو رهبر حمایت خود را از اقدامات ما اعلام کرده و با پیوستن به ما برای فراهم کردن کمکهای انسانی به غیر نظامیانی که بسیار رنج کشیده اند، موافقت کردند.

وی افزود:« در سطح وسیعتر،سازمان ملل در عراق سریعا تلاش می کند تا به نیازهای افرادی که از مناطق خطرناک گریخته و در معرض خطر قرار دارند،پاسخ دهد.من از همه شرکاءو همپیمانان خود در جهان درخواست کرده ام تا به ما در ارائه کمکهای انسانی بپیوندند. همه جوامع عراقی توسط این تروریستهای بربرصفت مورد تهدید قرار گرفته اند و ضرورت دارد همه تشکلها در عراق برای دفاع از کشور متحد شوند.»

«در همان حالی که ما بر موقعیت کنونی شمال عراق متمرکز شده ایم که اقلیتهای عراق و کردها را تحت تاثیر قرار داده است،سنیها و شیعیان مناطق مختلف عراق از دست داعش به شدت رنج کشیده اند. به محض این که دولت فراگیر در عراق تشکیل شود، من مطمئن هستم، ترغیب تمام عراقیها و همپیمانان ما علیه داعش آسان تر خواهد بود. مطمئنا فقط عراقیها می توانند ثبات و امنیت عراق را تامین کنند.آمریکا نمی تواند این کار را برای آنها انجام دهد. اما ما می توانیم  شریک آنها در این تلاشها باشیم.»

باراک اوباما در پایان گفت:« به عنوان حرف پایانی، همچنان که ما به جلو حرکت می کنیم، به مشورت با کنگره و همکاری نزدیک با شرکا و همپینمانان خود ادامه می دهیم….»

رئیس جمهور آمریکا از نیروهای این کشور که به گفته وی در همه مواقع آماده خدمت هستند،تقدیر کرد./

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی