سایز متن   /

تولید۱۰۶۲۹۹ تن گندم در قروه

از آغاز فصل برداشت گندم تاکنون کشاورزان قروه ای با تحویل ۱۰۶هزارو۲۹۹تن گندم رکوردار استان در تولید این محصول استراتژیک بوده اند.

صالحی مدیر غله و خدمات بازرگانی استان کردستان با اشاره به اینکه استان کردستان جزو۵ استان برتر در زمینه تولید گندم در سطح کشور است گفت: از اغاز فصل برداشت گندم تاکنون کشاورزان قروه ای با تحویل ۱۰۶هزارو۲۹۹تن گندم رکوردار استان در تولید این محصول استراتژیک بوده اند.

صالحی افزود:شهرستان بیجار با تولید ۱۰۶ هزار و ۸۹تن گندم دومین شهرستان استان در این زمینه بوده است، و شهرستان سرواباد هم  با ۱۱۴۲تن گندم کمترین میزان تولید این محصول استراتژیک را به خود اختصاص داده است.

وی در ادامه افزود:  تاکنون ۱۷۸میلیارد تومان اعتبار شامل ۴۶ درصد طلب کشاورزان گندمکار پرداخت شده است خاطر نشان کرد: طی امروزو فردا ۵۰۰میلیارد تومان به حساب کشاورزان درسراسر کشور واریز خواهد شد که امیدواریم طلب کشاورزان کردستانی از این اعتبار پرداخت شود.

وی با اعلام اینکه پیش بینی میشود ۵۶۰هزار تن گندم در سال زراعی جاری تولید شود گفت: تاکنون ۴۰۰هزار تن گندم در استان خریداری و به ۸۷ مرکز خرید تحویل داده شده است. همچنین هر کیلو گندم مصوب به قیمت هزارو ۵۰تومان از کشاورزان خریداری میشود و ۵۳۲ هزار هکتار زمین شامل ۵۰۰هزار هکتار دیم و ۳۲ هزار هکتار آبی دراستان به زیر کشت گندم رفته است.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی