سایز متن   /

بازگشت کوردهای مخمور به ترکیه

بشیر آتالای معاون نخست وزیر ترکیه ضمن تروریست قلمداد کردن داعش، آمادگی ترکیه را برای پذیرش کردهای کمپ مخمور اعلام کرد.

نزدیک شدن داعش به کمپ مخمور و در معرض تهدید حملات قرار گرفتن بیش از شش هزار نفر از زنان، کودکان و سالمندان کُرد ترکیه ای ساکن در این کمپ، خانواده های ساکن کمپ را نگران کرد. به همین خاطر عملیات تخلیه پس از دو روز  پایان یافت و اغلب خانواده ها به دهوک، زاخو و اربیل منتقل شدند. جمال جُشکُن از سیات مداران کُرد ترکیه ای که در شهر اربیل بر سازماندهی خانواده های آواره ی مخموری نظارت کرده، اعلام کرد که کار تخلیه ی این کمپ به سرعت انجام شده و بخشی از خانواده های مزبور به کوهستان قندیل منتقل شده اند.

تخلیه ی کمپ مخمور بازتاب گسترده ای در رسانه های ترکیه پیدا کرد. ساکنین این کمپ، از کردهای ترکیه ای هستند که در دهه ی نود و در جریان ناامنی‌های به وجود آمده در آن دوران، روستاهایشان از بین رفته است. به همین خاطر بشیر آتالای آمادگی ترکیه را برای پذیرش کردهای کمپ مخمور اعلام کرد.

آتالای در گفتگو با رسانه ها اعلام کرد:«ساکنین کمپ مخمور از هموطنان ما هستند و دروازه های ترکیه به روی آنان باز است. هر کدام از این افراد که قصد بازگشت به وطن خود را داشته باشند، می توانند به طور رسمی وارد کشور شوند وهیچ منعی برای ورود آنان به خاک کشورشان وجود ندارد»

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی