سایز متن   /

۶۶۰ نفر در شهرستان قروه کارت هوشمند ملی دریافت کرده اند

رییس اداره ثبت احوال شهرستان قروه گفت: تاکنون در این شهرستان ۶۶۰ نفر کارت هوشمند ملی دریافت کرده اند.

 بهزاد حضرتی شامگاه سه شنبه در نشست شورای هماهنگی ثبت احوال شهرستان قروه گفت: این طرح از ۲۲ بهمن سال گذشته به شکل رسمی در کشور آغاز شد و تا پایان اسفند، ۱۴۶ نفر و در چهار ماهه سال جاری هم ۵۱۴ نفر کارت هوشمند ملی دریافت کرده اند.

به گفته وی صدور کارت هوشمند ملی برای شناسایی هویت افراد، یکی از دستاوردهای علمی و فنی کشور است و چند سال است در کشورهای پیشرفته آغاز شده است.

حضرتی افزود: در سال گذشته ۱۴۳ مورد تغییر نام، ۱۲۰ مورد تغییر نام خانوادگی، دو هزار و ۷۹۸ مورد ولادت، ۷۰۹ مورد فوت و چهار هزار و ۸۲۲ مورد شناسنامه تعویضی و صدور شناسنامه مکانیزه در این شهرستان ثبت شده است.

به گفته وی سال گذشته همچنین دو هزار و ۳۲۴ مورد کارت ملی صادر شده و چهار هزار و ۳۶۹ مورد ابلاغ ملی هم به شهروندان ارائه شده است.

حضرتی گفت: در سال گذشته دو هزار و ۴۱۵ مورد پیوند ازدواج و ۵۴۰ مورد طلاق در سطح شهرستان ثبت شده است.

رییس اداره ثبت احوال شهرستان قروه با اشاره به رشد ۳۴ درصدی آمار جدایی ها در شهرستان قروه گفت: در سه ماهه نخست سال گذشته ۱۰۰ مورد طلاق رخ داده بود که این آمار در سال جاری با افزایش ۳۴ درصدی به ۱۳۴ مورد رسیده است.

وی همچنین به کاهش ۱۲ درصدی آمار ازدواج ها در شهرستان اشاره کرد و افزود: در سه ماهه نخست سال گذشته ۷۱۶ مورد ثبت ازدواج رخ داد که این رقم امسال به ۶۳۰ مورد کاهش یافت.

حضرتی با بیان اینکه ثبت احوال دارای دو نقش مهم حاکمیتی و زیربنایی است افزود: نقش حاکمیتی مربوط به احراز و تثبیت تابعیت و هویت افراد در سطح کشور و نقش زیربنایی مربوط به تولید و انتشار آمارهای انسانی و تحولات جمعیتی است.

رییس ثبت احوال شهرستان قروه افزود: سازمان ثبت احوال کشور برای انجام نقش مهم خود سه ماموریت تعریف کرده است که یکی از این ماموریت ها ثبت وقایع حیاتی چهارگانه ازدواج، طلاق، وفات و ولادت است.

وی اظهار کرد: ماموریت دوم سازمان ثبت احوال صدور اسناد هویت برای تمام ایرانیان است که هویت افراد با شناسنامه، کارت ملی و در آینده با کارت هوشمند شناسانده می شود.

حضرتی افزود: سومین ماموریت سازمان تولید و انتشار آمار جمعیتی و تحولات جمعیتی است که جزو و پایه اساسی برنامه ریزی دستگاه های برنامه ریز کشور است.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی