سایز متن   /

یکی از رسانه های نزدیک به پ.ک.ک، گزارش داد که حزب دمکرات کردستان (پارتی) شمار نیروهای خود در اطراف محل های استقرار نیروهای پ.ک.ک، در اقلیم کردستان را به صورت روز افزون افزایش می دهد.

به گزارش کوردپاریز، تنش های میان حزب دمکرات کردستان (پارتی) و پ.ک.ک، بر سر استقرار عناصر پ.ک.ک، در اقلیم کردستان ادامه دارد و سایت خبری روژ نیوز نزدیک به پ.ک.ک، در خبری گزارش داد که حزب دمکرات شمار نیروهای خود را در مناطق نزدیک به محل استقرار نیروهای پ.ک.ک در اقلیم، افزایش می دهد.

در این خبر آمده که حزب دمکرات در هفته ها و روزهای گذشته نیروهای بسیاری را با سلاح های سنگین به مناطق چومان و رواندوز که نیروهای پ.ک.ک، از سال های پیش در آن ها مستقر هستند اعزام می کند و اکنون نیز نیروهای حزب دمکرات، در در منطقه ورتی از توابع رواندوز مشغول ایجاد مواضع و استحکامات جبگی جدیدی هستند و بسیاری از سنگرهای قدیمی خود  که پس از پایان جنگ داخلی در اقلیم  کردستان منهدم شده بود را بازسازی می کند.

در این خبر آمده که حزب دمکرات در ارتفاعات و تپه های استراتژیک کولیتار، ماینسور و خانولان و در کوه شیخ ناصری و برده سوران و قبه گلاله منطقه قصری، اقدام به ساخت مواضع و سنگرهای نظامی کرده است و نیروهای این حزب در منطقه ورتی به ویژه در شاخ گوره، کوه دربی و زینی ورتی و کیله مستقر شده اند.

تحرکات نظامی پارتی در مناطق مذکور واکنش های تندی از سوی پ.ک.ک، را به دنبال داشته و این گروه با استناد به اینکه از سال های پیش و پیش از تشکیل دولت اقلیم در مناطق مذکور عضور داشته اعزام نیروهای پارتی به مناطق مذکور را تهدیدی علیه خود توسط حزب دمکرات و در راستای نقشه ها و اهداف ترکیه می داند.

از سوی دیگر حزب دمکرات نیز حضور پ.ک.ک در اقلیم را غیرقانونی و مسبب حملات نظامی ترکیه به اقلیم خوانده و خواستار خروج این نیروها شده و تاکید می کند نیروهای اعزام شده به مناطق مذکور جزو نیروهای پیشمرگ اقلیم کردستان بوده و نقل و انتقالات آنان نیز به فرمان دولت اقلیم صورت گرفته است.

در همین حال، بسیاری از سیاستمداران اقلیم درباره خطر وقوع جنگ داخلی در اقلیم در صورت ادامه این تنش ها هشدار می دهند.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی