سایز متن   /

صالح مسلم، عضو هیئت رئیسه حزب اتحاد دموکراتیک سوریه (PYD) در پی سفر هیئتی بلند پایه از جبهه صلح و آزادی سوریه و ENKS برای دیدار با مقامات ترک، واکنش نشان داد.

به گزارش کوردپاریز، بر اساس اطلاعات به دست آمده، هیئتی بلند پایه از جبهه صلح و آزادی سوریه و شورای میهنی کردهای سوریه (ENKS) برای دیدار با مقامات ترک راهی آنکارا، پایتخت ترکیه شده اند.

در این هیئت محمد اسماعیل و فیصل اوسو، از ENKS، گابریل مشعل و داوود داوود از سازمان دموکرات آشوری ها و امیر دندل و واصف الزیاد از حرکت طایر الخد (مجلس آینده سوریه) حضور پیدا کرده اند.

محمد اسماعیل در اظهاراتی با اشاره به این سفر عنوان کرد: «در آنکارا با مقامات وزارت امور خارجه ترکیه و دولت این کشور دیدار خواهیم کرد. بعد از تماس های آنکارا به استانبول رفته و در آنجا نیز با دو هیئت آمریکایی و فرانسوی دیدار خواهیم کرد. بعد از آن نیز با هیئت مخالفان سوری دیداری ترتیب خواهیم داد. در تمامی این دیدارها موضوعات روز به همراه همکاری های متقابل در زمینه های مختلف مورد بررسی قرار خواهد گرفت. در خصوص جزئیات مذاکرات در روزهای پیش رو اطلاعاتی در اختیار رسانه ها قرار خواهیم داد».

صالح مسلم نیز در اظهاراتی با انتقاد از دیدار اخیر هیئت ENKS با هیئت هایی از ترکیه و پارتی این دیدارها را مخالف روند مذاکرات کردهای سوریه ارزیابی کرد.

مسلم در خصوص این دیدار، همچنین گفت: «دیدار ENKS با ترکیه و پارتی تحول مثبتی به حساب نمی آید. این مذاکرات بار اول نیست که صورت می گیرد. ما امیدوار هستیم که ENKS تصمیمات خود را به جای این که از بیرون کسب کند خودشان بگیرند. ما در این مذاکرات به عنوان PYNK هر آنچه که از دستمان برمی آید انجام خواهیم داد. ولی این بدین معنی نیست که فروپاشی سیستم مدیریت خودگردان را نیز خواهیم پذیرفت.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی