سایز متن   /

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان از ورود کیت‌های تشخیصی ویروس کرونا به سنندج خبر داد.

به گزارش کوردپاریز، آرزو فلاحی اظهار کرد: کیت‌های تشخیص ویروس کرونا هم به سنندج رسید و امروز اولین آزمایش و تست در خصوص این بیماری انجام شد.

وی افزود: تجهیزات و کیت‌ها آماده است و بازرسی و رصد بیمارستان‌ها کماکان توسط همکاران ما در معاونت درمان انجام می‌شود.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: تا آخر هفته جاری ما مجوز موافقت انجام تست کرونا ویروس  در سنندج  را از WHO می‌گیریم و این کیت تشخیصی صرفا جهت افراد بستری است که حال عمومی خوبی ندارند.

فلاحی عنوان کرد: امروز اولین آزمایش کرونا ویروس به صورت تستی در بیمارستان سنندج انجام شد  و تا آخر هفته که مجوز انجامش از سازمان بهداشت جهانی به طور رسمی می‌گیرند دیگر موارد هم انجام خواهد شد.

وی تصریح کرد: در تمام بیمارستان‌های استان یک بخش مجزا برای بیماران مبتلا به کرونا ویروس  اختصاص یافته و حتی افراد مشکوک به این بیماری هم تحت معاینه و رسیدگی می‌شوند و کاملا  ورود و خروج این بخش‌های بیمارستانی مجزا است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان بیان کرد: در هر  کدام از بیمارستان‌های استان،  فوکال پوینت و متخصص عفونی و داخلی حضور دارند و با هم در  ارتباطند  که  هماهنگی‌های باهم انجام شده را با همان فوکال پوینت یا مدیریت علمی اصلی دکتر محسن‌پور که در سنندج مستقر است صورت می‌گیرد.

فلاحی تاکید کرد: تمام بیمارستان ها رصد و همکاران ما از آن بازدید می‌کنند.

وی با بیان اینکه چند روز پیش برخی کانال‌های مجازی ویدیویی  منتشر کرده اند مبنی بر اینکه  یک نفر در خیابان استانداری سنندج  بیماری کرونا داشته و آمبولانس مرکز فوریت ها او  را به بیمارستان منتقل کرده و گویا فوت کرده است،  افزود: این شایعه کاملا کذب است و از مردم تقاضا داریم به شایعات فضای مجازی توجه نکنند و اخبار مربوطه را از کانال‌ها و رسانه‌های رسمی رصد کنند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به  اینکه، کماکان مهمترین راه پیشگیری ماندن در خانه و پرهیز از رفت و آمدهای غیر ضروری است، اذعان  داشت: پرهیز از رفتارهایی از قبیل داشتن استرس، دست دادن، رو بوسی کردن و حضور در مکان های شلوغ نقش مهمی در پیشگیری و کنترل این بیماری دارد که امیدوارم مردم عزیز به آن توجه داشته باشند.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی