سایز متن   /

ولید معلم، وزیر امور خارجه سوریه در اظهاراتی با اشاره به مذاکرات دولت مرکزی سوریه با نمایندگان نیروی دموکراتیک سوریه عنوان کرد: مذاکرات با کردها شکست خورده و متوقف شده است.

به گزارش کوردپاریز، “ولید معلم”، وزیر امور خارجه سوریه در اظهاراتی با اشاره به مذاکرات دولت مرکزی سوریه با نمایندگان نیروی دموکراتیک سوریه عنوان کرد: «به دلیل سیاست های بسیار متغییر نیروهای کرد در شمال سوریه مذاکراتی که دولت مرکزی سوریه با هیئت نمایندگان نیروی دموکراتیک سوریه انجام داده است در آخرین مرحله با شکست روبه رو شده و مذاکرات متوقف شده است. نیروی دموکراتیک سوریه سیاست ثابتی ندارد. مذاکراتی که با برادران کردمان انجام داده ایم به دلیل تحولاتی که اخیراً در روابط کردها با آمریکا به وجود آمده است به آن سطح سیاسی که در نظر داشتیم دست پیدا نکرد. زیرا آمریکایی ها یک روز اعلام می کنند که از کردها جدا خواهند شد و روز دیگر به همراهی با آنان تأکید می کنند. به همین دلیل مذاکراتی که با نیروهای کرد داشتیم متوقف شده است».

به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، معلم در ادامه اظهارات خود با اشاره به عملیات های ارتش سوریه به ادلب تصریح کرد: «عملیات هایی که به ادلب در حال جریان است در راستای سیاست آزادسازی هر وجب از خاک کشور سوریه که توسط رئیس جمهور سوریه در دستور کار قرار گرفته است، صورت می گیرد. ترکیه به توافقی که با روسیه دست پیدا کرده بود نتوانست عمل کند. در مناطقی که تحت عنوان مناطق عاری از درگیری به وجود آمده است انتخابی به جز گزینه مداخله نظامی باقی نمانده است».

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی