سایز متن   /

ترکیه در واکنش به عدم ذکر نام‌های گروه تروریستی فتو و ی.پ.گ و شاخه سیاسی آن پ.ی.د در گزارش وزارت خارجه آمریکا درباره تروریسم در سال ۲۰۱۸ تصریح کرد که این یکی از بارزترین نمونه رویکرد دوگانه نسبت به گروه‌های تروریستی است.

به گزارش کوردپاریز، در پی نشست کابینه ریاست جمهوری ترکیه که به ریاست رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور کشور برگزار شد، بیانیه ای در رابطه با گزارش وزارت خارجه آمریکا درباره تروریسم در سال ۲۰۱۸ منتشر و تصریح شد: عدم ذکر نام‌های گروه تروریستی فتو و ی.پ.گ و شاخه سیاسی آن پ.ی.د که هر دو شاخه گروه تروریستی پ.ک.ک در سوریه هستند، در گزارش وزارت خارجه آمریکا درباره تروریسم در سال ۲۰۱۸ یکی از بارزترین نمونه رویکرد دوگانه نسبت به گروه‌های تروریستی است.

در این بیانیه آمده است: ترکیه از سال ۱۹۸۴ تاکنون بدون هیچ وقفه ای با تروریسم جدایی طلب مبارزه کرده است. ترکیه در معرض حملات گروه‌های مختلف تروریستی در سطح جهان از جمله آسالا قرار داشته است. در سال‌های اخیر، بروز بحران انسانی در سوریه علاوه بر داعش منجر به تشکیل ی.پ.گ شاخه گروه تروریستی پ.ک.ک در منطقه ما شده است.

همچنین در ادامه بیانیه تصریح شده است: ترکیه در عین حال که میزبان حدود چهار میلیون پناهجوی است با گروه‌های تروریستی نیز مبارزه می کند. طی عملیات های درون مرزی و برون مرزی همچون سپر فرات، شاخه زیتون و چشمه صلح مناطق بسیاری را از لوث تروریست های داعش، پ.ک.ک و ی.پ.گ پاکسازی کرده و بسیاری از آنها را به هلاکت رساندیم. همچنین با فرقه تروریستی فتو که عامل کودتای نافرجام ۱۵ ژوئیه است نیز مبارزه بسیار موفقی پیش برده ایم.

همچنین تاکید شده است: هرگام ترکیه در راستای مبارزه با تروریسم و خنثی کردن تروریست ها است. این مبارزه ترکیه، علاوه بر تامین امنیت مرزی خود در راستای صلح و آینده همه دوستانش به ویژه متحدینش در ناتو صورت می گیرد. با این حال نام گروه تروریستی فتو و ی.پ.گ و شاخه سیاسی آن پ.ی.د که هر دو شاخه گروه تروریستی پ.ک.ک در سوریه هستند، در گزارش وزارت خارجه آمریکا درباره تروریسم در سال ۲۰۱۸ ذکر نشده است که این یکی از بارزترین نمونه رویکرد دوگانه نسبت به گروه های تروریستی است.

در ادامه آمده است: ایالات متحده که با استناد به ضرورت مبارزه با تروریسم در سراسر جهان فعالیت می کند، بعد از این گزارش، دیگر در زمینه تروریسم حرفی برای گفتن به کسی ندارد. ترکیه با عزمی راسخ به مبارزه خود با تمامی گروه های تروریستی از جمله؛ داعش، پ.ک.ک، فتو و پ.ی.د ادامه خواهد داد.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی