سایز متن   /


نماینده پارلمان کردستان ضمن هشدار در مورد وضعیت وخیم ۱۲ هزار تن پناهنده کُرد ترکیه که ساکن کمپ مخمور در غرب اربیل هستند، خواستار رسیدگی پارلمان کردستان به وضعیت آنان شد.

به گزارش کورد پاریز به نقل از سایت خبری شارپرس، سوران عمر نماینده حزب جماعت اسلامی کردستان (کومل) در پارلمان کردستان طی نامه ای خطاب به هیئت رئیسه پارلمان کردستان هشدار داد که پس از واقعه تیراندازی در یکی از رستوران های اربیل که به گفته نیروهای امنیتی اقلیم کردستان کشته شدن کارمند کنسولگری ترکیه را به دنبال داشت، ۱۲ هزار تن از ساکنین کمپ مخمور واقع در غرب اربیل که از کردهای ترکیه هستند، تحت فشار قرار گرفته و با ممنوعیت خروج از کمپ مواجه و در وضعیت وخیمی قرار دارند.

وی در این نامه اشاره کرده که ساکنین این کمپ برای کار کردن و اشتغال و بهره مندی از خدمات ضروری پزشکی و تهیه اقلام و کالاهای ضروری زندگی نیاز به تردد به اربیل داشته و این در حالی است که از خروج آنان از اردوگاه و سفر به اربیل حتی در موارد ضروری و پزشکی ممانعت به عمل می آید.

سوران عمر با اشاره به اینکه ساکنین این اردوگاه ضمن مورد تحریم قرار گرفتن از سوی نیروهای امنیتی اربیل، چندین بار نیز هدف حملات جنگنده های ترکیه قرار گرفته اند، تأکید کرده که نباید وضعیت آنان به مسائل سیاسی ربط داده شده و لازم است ریاست پارلمان کردستان هرچه زودتر به وضعیت آنان رسیدگی کرده و ممنوعیت خروج آنان از اردوگاه را لغو کند.

پیشتر نیز لیلا گوون نماینده حزب دمکراتیک خلق های ترکیه در پارلمان این کشور طی تماس تلفنی با خانم ریواس فائق رئیس پارلمان کردستان ضمن اشاره به اینکه ساکنین کمپ مخمور  تحت فشار و تحریم نیروهای امنیتی اربیل قرار گرفته اند، از وی خواست اقدامات لازم برای کمک به ساکنین کمپ مخمور را انجام داده و ممنوعیت خروج آنان از کمپ و تردد در دیگر مناطق اقلیم را لغو کند.

ریواس فائق نیز در این گفتگوی تلفنی تأکید کرده که تمام تلاش خود را در این مورد به کار گرفته و هیئتی ویژه را مأمور رسیدگی به وضعیت کمپ مخمور می نماید.

نیروهای امنیتی اربیل، پس از واقعه تیراندازی در یکی از رستوران های این شهر، ساکنین کمپ مخمور واقع در غرب اربیل را تحت فشار گذاشته و از خروج آنان از کمپ حتی در شرایط اضطراری و بیماری جلوگیری کرده اند و این در حالی است که محل کار بسیاری از ساکنین این کمپ که از سال ها پیش در اقلیم ساکن هستند، در اربیل است.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی