سایز متن   /

شورای محلی شنگال، رسماً “محما خلیل” فرماندار منصوب حزب دمکرات (پارتی) در شنگال را برکنار و با تصدی دوباره این منصب از سوی حزب پارتی مخالفت کرد.

به گزارش کورد پاریز، “داود شیخ جوندی کالو” عضو شورای استانی نینوا در گفتگو با سایت خبری اس. ان. ان، اعلام کرد که شورای محلی شنگال رسماً محما خلیل فرماندار منصوب حزب پارتی به رهبری مسعود بارزانی در شنگال را، از این سمت برکنار کرده است.

عضو شورای استانی نینوا افزود که در حال حاضر شورای محلی شنگال به دنبال تدوین مکانیسمی برای تعیین فرماندار جدید در شنگال است و به شدت با تصدی این منصب از سوی هریک از اعضا و کادرهای حزب پارتی مخالفت می کند.

وی تأکید کرد که شورای استانی نینوا، دبیر هیئت دولت عراق و معتمدین و شخصیت های بانفوذ شنگال در این خصوص وارد عمل شده و برای تعیین فرماندار جدید شنگال تلاش می کنند.

“داود شیخ جوندی کالو” که از اعضای حزب یکیتی به شمار می آید؛ خاطر نشان ساخت که باید برای تعیین فرماندار جدید شنگال، مقامات اداری و مسئولین شنگال و اعضای شورای های محلی بر سر کارهای خود بازگردند، زیرا فرماندار جدید بدون انجام دادن امور قانونی و اداری فاقد مشروعیت لازم خواهد بود و در حال حاضر از مجموع ۱۸ عضو شورای محلی شنگال ۱۲ الی ۱۳ تن بر سر کارهای خود بازگشته اند.

وی اعلام کرد که پس از اتمام امور قانونی برکناری “محما خلیل”، شروط لازم برای نامزدهای تصدی منصب فرماندار شنگال اعلام شده و افراد داوطلب می توانند که خود را برای این منصب نامزد کنند و یکیتی نیز نامزد خود را برای منصب فرمانداری شنگال معرفی خواهد کرد.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی