سایز متن   /

“نیچروان بارزانی” برای حل بحران اقتصادی اقلیم کردستان با هیئت شورای بازرگانی آمریکا – کردستان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش کورد پاریز، “نچیروان بارزانی” نخست وزیر اقلیم کردستان در این نشست گفت: از سرمایه گذاری خارجی در اقلیم حمایت می کنیم و حکومت اقلیم به دنبال اجرای برنامه اصلاحات در کردستان است. در این نشست بحران اقتصادی اقلیم، تحولات منطقه و مسئله تشکیل حکومت جدید در عراق و اقلیم بررسی شد.

“یاسین محمود” از فعالان اقتصادی اقلیم کردستان عراق در خصوص نشست مشترک کردی – آمریکایی گفت: سفر هیئت آمریکایی در این مقطع برای ما حائز اهمیت است و امیدواریم همکاری های کنسولگری آمریکا و سازمان همکاری آمریکا و کردستان نقش مهمی را در راستای توسعه اقلیم و بازگشت ثبات به بازارهای این منطقه ایفا کند.

شایان ذکر است که اقلیم کردستان در سال ۲۰۱۴ با اقدام یکجانبه در صدور نفت بدون کسب رضایت بغداد باعث قطع شدن بودجه ملی عراق به این منطقه شد. در کنار آن کاهش شدید قیمت نفت، درگیری با داعش و ورود صدها هزار آواره به این منطقه از سوریه و داخل عراق این منطقه را دچار بحران اقتصادی شدیدی کرد.

اقدام اقلیم کردستان به برگزاری رفراندوم استقلال در سپتامبر ۲۰۱۷ و تحریم اقتصادی آن از سوی دولت مرکزی عراق و ایجاد محدودیت های اقتصادی از سوی همسایگان اقلیم کردستان به عنوان پیامدهای رویای استقلال طلبانه دولت اقلیم کردستان، این منطقه را هرچه بیشتر به سمت سقوط اقتصادی سوق داد.

ادامه بحران اقتصادی باعث شده است که حکومت اقلیم کردستان عراق پروژه های خدماتی را متوقف کرده و حتی نتواند حقوق کارمندان خود را منظم پرداخت کند و این مسئله باعث نگرانی و ناراحتی مردم شده است.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی