سایز متن   /

اورهان میراوغلو، نماینده کردتبار حزب عدالت و توسعه از ماردین در پارلمان ترکیه با اشاره به زندانی بودن صلاح الدین دمیرتاش عنوان کرده است: زندانی شدن صلاح الدین دمیرتاش طرح پ.ک.ک بود.

به گزارش کورد پاریز اورهان میراوغلو، نماینده کردتبار حزب عدالت و توسعه از ماردین در پارلمان ترکیه در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری T24 ترکیه در اظهاراتی با اشاره به زندانی بودن صلاح الدین دمیرتاش، نامزد حزب دموکراتیک خلق ها در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه عنوان کرد: زندانی بودن صلاح الدین دمیرتاش نتیجه یک روند است که نباید دلیل آن را فراموش کرد. این وضعیت به هیچ عنوان خواسته حزب عدالت و توسعه نبوده است. این وضعیت در واقع خواسته پ.ک.ک است که برای ایجاد یک استراتژی در برابر حزب دموکراتیک خلق ها که در انتخابات ژوئن ۲۰۱۵  موفق شد ۸۱ کرسی نمایندگی در پارلمان ترکیه به دست آورده بود، انجام شد. اگر امروز صلاح الدین دمیرتاش در زندان است مسئول این وضعیت سیستم دموکراتیک و قانون ترکیه نیست. آن قانون و سیستم تنها کاری را که باید انجام می داد انجام داده است.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: دلیل زندانی بودن صلاح الدین دمیرتاش این است. از این به بعد سیستم دموکراتیک و سیستم قانونی این کشور نمی تواند روابط یک حزب قانونی را که تحت حمایت های قانون اساسی ترکیه تشکیل شده است با پ.ک.ک نادیده بگیرد. قبل از این نادیده گرفته بود. تا زمان جنگ خندق ها در جنوب شرق ترکیه نادیده گرفته بود. این سیستم خشونت و ترور پ.ک.ک را نادیده گرفته بود. بعد از این چنین اقدامی در ترکیه به هیچ عنوان مطرح نیست.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی