سایز متن   /

جمیل باییک از اعضای ارشد پ ک ک در مصاحبه با یک شبکه نزدیک به خود اعلام کرد کنسولگری ترکیه در اربیل به یک شبکه جاسوسی علیه پ.ک.ک تبدیل شده است. وی در اظهاراتی عجیب از مردم اقلیم کردستان عراق خواست که برای مقابله با ترکیه و محصولات آن را مصرف نکنند و یا فیلم های آنها را بایکوت نمایند! وی افزود ترکیه دشمن اقلیم کردستان نیز است و اصلا کردها را آدم حساب نمی کند.

ترکیه فیلم ها و سریال های زیادی با محتوای مقابله و مخالفت با پ.ک.ک تولید می کند و همه اینها در شبکه های اقلیم کردستان پخش می شوند. در اربیل نیز کنسولگری ترکیه به مرکز فعالیت سرویس اطلاعاتی ترکیه موسوم به میت تبدیل شده که اقدامات مختلفی مانند تشکیل نیرو را دنبال میکند و با پول های خود مردم کرد اقلیم را اجیر می کنند. مردم باید از حکومت اقلیم بخواهند به این اقدامات پایان دهد. البته اظهارات توهین آمیز جمیل باییک در خصوص مردم کرد اقلیم کردستان که آنها را جیرخوار ترکیه خوانده است با واکنش بسیار منفی رسانه های اقلیم کردستان روبرو شده است

باییک در ادامه گفت: احزاب سیاسی اقلیم عامل اصلی مشکلات و بدبختی های مردم هستند و این اظهارات را در حالی عنوان میکند که بسیاری از مشکلات مردم اقلیم کردستان پس از آن شدت گرفت که پ.ک.ک به کوهستان قندیل و سپس به شهرهای این منطقه وارد شد و با اعمال سیاست های خود زمینه تشدید تنش را در این مناطق ایجاد کرده است. هر چند پ.ک.ک تحت فشار ایجاد شده در هفته های اخیر مجبور به اعلام عقب نشینی از شنگال شده است ولیکن پ.ک.ک با ایجاد شاخه های مختلف و خانه های تیمی در مسیر میلیتاریسم و نا امنی در اقلیم کردستان حرکت میکند.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی