سایز متن   /

کشور مصر ضمن رد برگزاری رفراندوم در اقلیم کردستان، تاکید می کند بغداد باید در تصمیم گیری درباره آینده کشور عراق دخالت داشته باشد.

به گزارش کورد پاریز به نقل از اهرام آنلاین، علا موسی سفیر مصر در عراق گفته است قدرت عراق در اتحاد این کشور نهفته است و ما هر گونه تصمیم گیری درباره آینده این کشور را بدون دخالت بغداد رد می کنیم.

وی تاکید کرده است اختلافات میان بغداد و دولت اقلیم کردستان نباید بر مبارزه با تروریسم تاثیر بگذارد.

ناظران سیاسی معتقدند طرح موضوع استقلال کردستان از سوی مسعود بارزانی جنبه تبلیغاتی دارد . زیرا در عمل استقلال اقلیم کردستان عراق با موانع جدی روبروست. مسعود بارزانی هر از چند گاهی با زدن بر طبل استقلال طلبی و دادن آدرس غلط و انحرافی در صدد است تا افکار عمومی اقلیم کردستان را از مشکلات اقلیم که به باور کردهای عراق، خانواده بارزانی ها نقشی اساسی در ایجاد این مشکلات دارند، را منحرف کند و همزمان امتیازاتی از دولت مرکزی عراق کسب کند.

اقلیم کردستان عراق از حدود دو سال قبل با بحران سیاسی و اقتصادی مواجه است. دوره قانونی ریاست مسعود بارزانی بر اقلیم کردستان به پایان رسیده است و رایزنی ها برای توافق بر سر ادامه ریاست وی تا کنون بی نتیجه بوده است و اکثر احزاب و جریانات سیاسی کردستان عراق خواستار تعیین جایگزین برای وی هستند.

ماه هاست که حقوق کارکنان دوایر دولتی در اقلیم کردستان عراق به تعویق افتاده است.در شهرهای مختلف اقلیم کردستان تظاهرات اعتراض آمیز در جریان است و ۴ وزیر جنبش تغییر ماه هاست از کابینه نیچیروان بارزانی اخراج شده اند.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی