سایز متن   /

بخشدار منطقه کردنشین خانەسور از توابع شنگال در استان نینوای عراق گفت :پ.ک.ک یک پست ایست بازرسی در خانەسور دایر کرده و افرادی را کە در حد فاصل سنونی و خانە سور رفت و آمد می‌کنند را بازجویی می کند.

 به گزارش کورد پاریز، نایف سیدو، گفت: بە دلیل تفتیش و بازجویی مردم از سوی پ.ک.ک، اهالی منطقه به ناچار از جادەهای خاکی میان این دو منطقە رفت و آمد می‌کنند و این مشکلات فراوانی را برای شهروندان بە وجود آوردە است.  خانوادەهایی کە پس از حوادث روز جمعە ١٣ اسفند ماه سال گذشتە دوبارە آوارە شدە بودند، بە دلیل تهدیدات نیروهای پ.ک.ک هنوز به محل زندگی خود برنگشتەاند.

روز جمعە ١٣ اسفند‌ماه، در اطراف شهرک (خانه سور) وابسته به بخش (سنونی) شنگال ، میان نیروهای پیشمرگە کرد سوری وابسته به بارزانی موسوم به لشکر روژ و یگان‌های مدافع شنگال کە شاخەای از (پ.ک.ک) می‌باشد درگیری روی داد که در اثر آن ده ها نفر از دو طرف کشته شدند. در پی این درگیری تنش بین پارتی و پ.ک.ک وارد مرحله جدیدی شد.
لشکر ۱۵ هزار نفری “روژ” که از حمایت مالی و تسلیحاتی مسعود بارزانی برخوردار است بازوی نظامی “شورای میهنی کردهای سوریه” موسوم به ENKS محسوب می شود. پ.ک.ک با حضور هرگونه نیروی نظامی خارج از کنترل خود به مناطق کردنشین سوریه مخالف است اما ENKS به عنوان اصلی ترین رقیب پ.ک.ک بر بازگشت لشکر روژ به سوریه تاکید دارد.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی