سایز متن   /

نماینده بوکان که به عنوان اولین نماینده اهل سنت به هیئت رئیسه مجلس راه پیدا کرد، گفت: موقعیت هایی همچون موقعیت حقیر نشان از ظرفیت جمهوری اسلامی است.

به گزارش کوردپاریز، به نقل از خبرگزاری خانه ملت، محمد قسیم عثمانی در جلسه علنی امروز(یکشنبه ۳۰ خرداد) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود اظهار داشت: خداوند را شاکر هستیم که در کشوری تحت لوای پرچمی زندگی می کنیم که دین، عدالت و انصاف الله و اولیایش در اولویت آن قرار داد و با وجود رهبری عزیز بن بستی در آن وجود ندارد.

نماینده مردم بوکان در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: خداوند را شاکر هستیم و از خادمین و دلسوزانشن سپاسگزاریم که عمر و زندگی خود را وقف خدمت بی منت به مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کردند و از هیچ تلاشی در این راستا دریغ نمی ورزند.

این نماینده با بیان اینکه خداوند منان را شاکریم که امنیت پایدار را نصیب کشورمان کرده است، اظهار داشت: از تمامی آحاد ملت، مسئولان و سربازان بانام و گمنام متشکرم که با تلاش بی وقفه خود چنین برکتی را نصیب ملت ایران کرده اند و امنیت پایدار در کشور ما به یک نمون در جهان تبدیل کرده است.

قسیم عثمانی با اشاره به نکته از قرآن کریم ادامه داد: در قرآن کریم بر وحدت مسلمانان تاکید شده است. عقل و منطق حکم م یکند که مسلمانان در مقابل کفار و صهیونیست ها متحد و متفق عمل کنند.

این نماینده اظهار داشت: کشور ما بر اساس دستور صریح قرآن عقل و منطق زیست آرام و موفق در جهت وحدت مسلمانان گام برداشته و ناخدای این کشتی با فهم دقیق دین و سیاست اجازه نداده و نخواهد داد مسیر صراط مستقیم این حرکت به انحراف و انحطاط کشیده شود و با شناخت دشمنان که همان نظام استکباری با مدیریت آمریکا جهان خوار و رژیم صهیونسیت است مسیر دستیابی آرمان انقلاب اسلامی را روشن کرده و نشان داده است.

این نماینده با بیان اینکه عربستان با دستور آمریکا و با سلاح آمریکایی مسلمانان کشور یمن را به خاک و خون کشانده است، گفت: تکفیری ها در سراسر گیتی به تهدیدی هم برای مسلمانان و هم برای بشریت تبدیل شده است و در کشور ما با وجود همه نارسایی ها و کمبودهای مادی به کشورهای مسلمان و مناطق غزه در فلسطین که سنی نشین است کمک و توجه می شود تا اسلام مستحکم و دشمنان اسلام شکست بخورند.

وی ادامه داد: قابل توجه است که امروز جمهوری اسلامی ایران به الگویی برای رعایت عدالت و مشارکت عمومی در مدیریت و اداره کشور تبدیل شده است. اگر در کشورهای دیگر شعار حقوق بشر داده می شود در ایران ما حقوق بشر بر مبنای عقل، انصاف و اسلامی اجرا و عملیاتی می شود.

عثمانی با بیان اینکه قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به عنوان مترقی ترین قانون اساسی در دنیا شناخته شده است، اظهار داشت: این قانون بر اساس علم روز مملکت داری و کاملترین دین خداوند تظیم شده است که یکی از افتخارات کشور محسوب می شود و این مجلس در ابتدای راه برخی ظرفیت های فعال نشده را به فعل رساند.

این نماینده تاکید کرد: جای بسی افتخار و مباهات است که حکومت شیعی به کرد سنی مذهب موقعیت های همچون موقعیت حقیر داده که نشان از ظرفیت جمهوری اسلامی است که جا دارد از این نگاه توسعه یافته مجلس، نظام، مراجع بزرگ تقلید و نگاه عدالت خواه مقام معظم رهبری تشکر کرده و امیدواردم سربازی لایق برای نظام و کشور باشم.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در انتها اظهار داشت: جا دارد از فراکسیون امید و نیز بخش قابل توجهی از فراکسیون ولایت که علارغم وود افراد واجد شرایط تر از بنده به من رای دادند.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی