سایز متن   /

صلاح الدین دمیرتاش رئیس حزب دموکراتیک خلق ها  (HDP) که به عنوان شاخه شهری و سیاسی پ.ک.ک (حزب کارگران کردستان ترکیه) شناخته شده است، در مصاحبه ای که با یکی از شبکه های سوئدی داشته از ملاقات خود با رهبر زندانی پ.ک.ک در جزیره امرالی گفته و به انتقاداتی که عبدالله اوجالان (رهبر پ.ک.ک) از وی کرده، اشاره کرده است.

کوردپاریز/ دمیرتاش در مصاحبه با این شبکه سوئدی گفته: یک بار که به همراه هیئت امرالی به دستور حکومت ترکیه برای ملاقات با عبدالله اوجالان رفته بودم، او از روش سیاست کردن من انتقاد کرد و گفت: تو خیلی زحمت می کشی و تلاش می کنی، اما چون مدام به فکر فرار کردن و دفاع از خود هستی، هیچ وقت قادر نخواهی بود به دروازه دشمن گل بزنی.

دمیرتاش در ادامه گفته: به عقیده ی اوجالان این روش سیاست کردن هیچ نتیجه ای در بر نخواهد داشت چراکه این یک روش روزانه است و در زیربنا و ساختار آن، استراتژی وجود ندارد، لذا در این حالت فرد فقط به فکر دفاع از خود و بعضا هم فرار کردن است.

حزب دموکراتیک خلق ها به ریاست صلاح الدین دمیرتاش چند سال قبل توسط پ.ک.ک تاسیس شد و گفته می شود تمامی دستورات و برنامه های کاری و همان سیاستی که اوجالان آنرا نقد کرده است، در حقیقت توسط سران کوهستان نشین پ.ک.ک طراحی و برای اجرا به دمیرتاش ارائه می شوند. اما اخیرا دمیرتاش این وابستگی و یکی بودن حزبش را با پ.ک.ک انکار کرده و گفته ما هیچ رابطه ای با پ.ک.ک نداریم. این درحالیست که حزب دموکراتیک خلق ها و شخص دمیرتاش روزانه آنچه را که از کوهستان به آنها ابلاغ می شود اجرا می کنند و تنهای یک بار خواست از اجرای این دستورات شانه خالی کند که با واکنش تند سران پ.ک.ک مواجه شد. به قول برخی از سیاستمداران، همانطور که یک شبه تصمیم گرفتند حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) را تاسیس کنند و دمیرتاش را بر کرسی ریاست آن بنشانند، همانطور هم قادر خواهند بود یه روزه دمیرتاش را حذف و یکی دیگر را بر جای آن بنشانند. دمیرتاش و دیگر سران و اعضای این حزب هم بارها انتقادهایی در این زمینه داشته اند، اما هیچ نتیجه ای نداشته است.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی