سایز متن   /

جمیل بایک یکی از سران حزب کارگران کردستان ترکیه (پ.ک.ک) که اخیرا با خبرنگار بی بی سی در دامنه های کوهستان قندیل واقع در شمال عراق گفتگو کرده، گفته: اوجالان نمی تواند دستور خلع سلاح پ.ک.ک را صادر کند.

کوردپاریز/ بایک با اشاره به شرایط نامناسبی که عبدالله اوجالان (رهبر پ.ک.ک) در زندان امرالی دارد گفته: اوجالان در شرایطی نیست که حرف ها و یا تصمیمات وی ملاک برای فعالیت ها و آینده ی پ.ک.ک نخواهد بود. چراکه وی در این زندان گوشه گیر شده و از دنیای واقعی دور نگه داشته می شود، لذا نمی تواند دیدگاهی واقعی به مسائل داشته باشد و همین امر ما را به این مسیر سوق می دهد که خودمان (سران پ.ک.ک در کوهستان های قندیل) تصمیم بگیریم و اجرا کنیم.

بایک درباره اینکه چه کسی تصمیم خروج اعضای پ.ک.ک از خاک ترکیه را اتخاذ خواهد کرد؟ جواب داده: فقط ما (منظور سران این گروه در کوهستان). بایک در جواب این سوال این را هم اضافه کرده که حتی HDP(حزب دموکراتیک خلق ها) که به عنوان شاخه سیاسی و شهری پ.ک.ک شناخته شده است و از سران این گروه خط می گیرد هم حق هیچ اظهارنظری در این باره را ندارد.

قبلا هم سران این گروه در واکنش به درخواست صلاح الدین دمیرتاش (رئیس حزب دموکراتیک خلق ها ه.د.پ – شاخه شهری و سیاسی پ.ک.ک. در ترکیه) که برای پایان دادن به درگیری اعضای این گروه با ارتش ترکیه به بروکسل سفر کرده بود و با سران این گروه از جمله زبیر آیدار و رمزی کارتال گفتگو کرده بود و آنها هم تایید کرده بودند که باید به درگیری ها پایان داده شود و پ.ک.ک باردیگر آتش بس یکجانبه اعلام کند گفته بودند: نه دمیرتاش و ه.د.پ و نه آیدار و کارتال و امثالهم، حق اظهارنظر در این باره را ندارند چون در همچنین جایگاهی نیستند. در ادامه ی این اظهارات پ.ک.ک سران این گروه در اروپا را به وابستگی به سرویس های اطلاعاتی غرب و کشورهای اروپایی متهم کرده بود.

 

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

دیدگاه ها (۱ دیدگاه)

  1. یوسف

    اوجالان رهبر پ.ک.ک است و هیچ کس نمیتواند آن را از مسیر حرکت کردها جدا کند . اگر واقعا جمیل بایک هم این را گفته باشد حرف مفت زده است . مهم نیست کی این حرف ها را بزند هر کسی بزند دشمن کردها است .

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی