سایز متن   /

احمد داوود اوغلو نخست وزیر ترکیه همکاری ایران و ترکیه علیه گروه های تروریستی نظیر داعش، پ ک ک و پژاک بسیار ضروری دانست و گفت: باید برای جلوگیری از حضور هرگونه گروه تروریستی در منطقه همکاری کنیم.

کوردپاریز/ اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور در گفتگوی تلفنی با «احمد داوود اوغلو» نخست وزیر ترکیه، ضمن ابراز تاسف از حادثه‌ تروریستی در ترکیه که منجر به کشته و زخمی شدن جمع کثیری از مردم بیگناه این کشور شد، اظهار داشت: مراتب عمیق تاسف، تالم و همدردی ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران را با دولت و ملت دوست و برادر ترکیه اعلام می کنم. وی با تاکید بر اینکه همکاری فشرده و نزدیک ایران و ترکیه برای مقابله با گروه های تروریستی بسیار ضروری است، خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط حاد و حساس منطقه و تلاش قدرت های خارجی برای سوء استفاده از این شرایط، افزایش تبادل نظر و رایزنی های فشرده میان دستگاه های دیپلماسی دو کشور از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
نخست وزیر ترکیه نیز در این گفتگوی تلفنی ضمن تشکر از معاون اول رییس جمهور کشورمان به خاطر ابراز همدردی و اعلام همبستگی با دولت و ملت ترکیه گفت: این حادثه ی تروریستی در خارج از ترکیه سازماندهی شده بود و متاسفانه در این حمله ی تروریستی بیش از صد نفر از اتباع ترکیه جان خود را از دست دادند و بیش از دویست نفر نیز زخمی شدند.
اوغلو با بیان اینکه ایران و ترکیه دو کشور برادر هستند که باید در شرایط حساس منطقه همکاری های خود را برای مبارزه با گروه های تروریستی افزایش دهند، خاطرنشان کرد: تروریسم تهدیدی جدی علیه همه ی ملت هاست و در شرایط حساس کنونی که گروه های مختلف تروریستی در منطقه حضور دارند، ضرورت دارد مبارزه‌ی خود را با این گروه ها بیش از گذشته افزایش دهیم.
وی با تاکید بر اینکه در شرایط فعلی، همکاری ایران و ترکیه علیه گروه های تروریستی نظیر داعش، پ ک ک و پژاک بسیار ضروری است، گفت: باید برای جلوگیری از حضور هرگونه گروه تروریستی در منطقه همکاری کنیم چرا که این امر برای ثبات و آینده‌ی منطقه از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی