سایز متن   /

به گزارش کوردپاریز به نقل از خبرگزاری پارس ، ژنرال «وینسنت استوارت» رئیس آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا، در یک نشست نقل کرده است که عراق و سوریه در پی جنگ و تنش‌های قومی، ممکن است به مرز فروپاشی دائم برسند.

در هر دو کشور گروه موسوم به داعش بخش‌های زیادی را در کنترل خود گرفته است. در عین حال در سوریه کشور میان گروه‌های شورشی، افراطیون، کردها و دولت مرکزی تقسیم شده است. در عراق نیز دولت مرکزی کنترل همه بخش‌ها را در دست ندارد.

استوارت می‌گوید دائما در این فکر است که آیا کردهای عراق به دولت مرکزی آن کشور باز می‌گردند. می‌توانم زمانی را در آینده ببینم که سوریه به دو یا سه بخش تقسیم شده است. چنین چیزی هدف آمریکا نیست، اما احتمال رخ دادن آن رو به افزایش است.

جان برنان، رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا، سی‌آی‌ای، در این باره گفته است: با وجود اینکه در هر دو کشور مرزهای پیشین سر جای خود قرار دارند، اما دولت‌های مرکزی کنترل کامل بر آنها ندارند و گروه داعش در مرزهای هر دو کشور قرار گرفته است. مردم در کشورهای عراق و سوریه دیگر بیشتر از هویت ملی خود، با هویت قومی و مذهبی، خودشان را شناسایی می‌کنند. فکر می‌کنم خاورمیانه در آینده، طی یک دهه یا دو دهه پیش رو با تغییراتی روبه‌رو خواهد شد که شکل آن را بی‌شباهت به آنچه الان هست، تغییر می‌دهد.

 

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی