- سایت خبری تحلیلی کورد پاریز | KURDPAREZ - https://www.kurdparez.com -

اتاق عملیات = کشور کردستان

در نشست مشترک بارزانی با رهبران احزاب و گروه‌های سیاسی اقلیم کردستان تصمیم به‌ تشکیل «اتاق عملیات» برای تصمیم گیری در خصوص مسائل مهم و سرنوشت ساز و ملی کُردها در عراق گرفته‌ شد و یکی از رسانه‌های اقلیم هدف از این اقدام را تلاش برای تاسیس کشور مستقل کُرد اعلام کرد.

عرفان علی عبدالعزیز رهبر حزب جنبش اسلامی کردستان به‌ شبکه‌ تلویزیونی کُردی زبان روداو اعلام کرد که‌ در نشست روز دوشنبه (۲۹ اردیبهشت/ ۱۹ می) مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان با رهبران و شخصیت های برجسته احزاب و گروه های سیاسی اقلیم، شرکت کنندگان در نشست، به‌ منظور اتخاذ مواضع مشترک و هماهنگ در مسائل مهم ملی و سرنوشت ساز کُردهای عراق، تصمیم به ‌تشکیل یک «اتاق عملیات» گرفتند.

مسرور بارزانی مسئول شورای امنیت اقلیم کردستان ضمن رد پیشنهاد احزاب اسلامگرای اقلیم کردستان در مورد اعزام هیئت اقلیم به‌ بغداد و گفتگو در مورد مشکلات فیمابین، بر ضرورت برگزاری همه‌ پرسی تاکید کرده‌ است.

در این گزارش آمده‌ است که‌ بارزانی در پایان این نشست گفته‌ است که‌ مقامات آمریکایی در مورد استقلال اقلیم کردستان موضع مشخصی اتخاذ نکرده و حمایت و یا مخالفتی با این مسئله‌ ابراز نکرده‌اند.