سایز متن   /

گروه تروریستی پ.ک.ک/ک.ج.ک/پ.ی.د اهالی منطقه شرق و جنوب‌شرق ترکیه را وادار به تولید مواد مخدر می‌کند.

واحد مبارزه با موارد مخدر نیروهای امنیتی ترکیه طی گزارشی تحت عنوان «مبارزه ترکیه با قاچاق مواد مخدر در سال ۲۰۲۰» به همه ابعاد مشکلات قاچاق مواد مخدر از تولید تا انتقال و فروش آن پرداخته و آن را یک مشکل جهانی توصیف کرده است.

بر اساس این گزارش، گروه تروریستی پ.ک.ک/ک.ج.ک/پ.ی.د اهالی منطقه شرق و جنوب‌شرق ترکیه را وادار به کشت شاه‌دانه می‌کند و از تولید حشیش نیز حق کمیسیون می‌گیرند.

طبق یک گزارش “جرایم بین‌المللی و جهان در حال توسعه” که در سال ۲۰۱۷ منتشر شده، ارزش تولید و تجارت مواد مخدر در سال ۲۰۱۴ در جهان از ۴۲۶ تا ۶۵۲ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود.

همچنین در گزارشی تحت عنوان «بازار مواد مخدر در سال ۲۰۱۹ در اروپا» پیش‌بینی می‌شود که حجم بازار خرده فروش مواد مخدر بنا به داده‌های سال ۲۰۱۷ در اروپا ۳۰ میلیارد یورو است.

در گزارش واحد مبارزه با مواد مخدر نیروهای امنیتی ترکیه آمده است که بازار مواد مخدر با این حجم بزرگ نه تنها توجه باندهای جرم سازمان یافته بلکه توجه گسترده گروه‌های تروریستی را نیز به خود جلب می‌کند.

گروه‌های تروریستی هم به تنهایی و هم با همکاری باند‌های جرم سازمان یافته و دیگر گروه‌های تروریستی در این بازار نقش برجسته‌ای دارند.

در این گزارش تاکید شد که روابط نزدیکی میان گروه‌های تروریستی و باند‌های قاچاق مواد مخدر خیلی نگران کننده ‌است.

این گزارش با بررسی دقیق نیروهای امنیتی با استفاده از اطلاعات پرونده‌های متعلق به این جرایم، اظهارات مظنونان، شاهدان، متهمان و شکایت کنندگان و همچنین با مطالعات دانشگاهی تهیه شده ‌است.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی