سایز متن   /

بر اثر وقوع درگیری در میان ارتش ترکیە و نیروهای تروریست پ.ک.ک، بخشی از طبیعت مناطق مرزی سیدکان بە آتش کشیدە می شود و این موضوع دغدغەی دوستداران محیط زیست را افزایش دادە است.

به گزارش کوردپاریز به نقل از باسنیوز، سیروان صابر، مسئول موسسەی جوانان سنین در منطقەی برادوست گفت: «متاسفانە در چند روز اخیر بە دلیل درگیری میان ارتش ترکیە و نیروهای  پ.ک.ک در مناطق سیدکان، کوه دیل در نزدیکی روستاهای لیلکان و بوزینە و گرەشان بە آتش کشیدە شدە و تاکنون هزاران دونم از مراتع منطقە سوختە است، این موضوع سالانە تکرار می شود و مردم منطقە باید باج آن را بپردازند».

مرشد محمد، مسئول رسانەای سازمان زیست محیطی برادوست در این بارە اعلام کرد کە: «متاسفانە بە دلیل حضور نیروهای پ.ک.ک و درگیری های مکرر و بمباران منطقە تاکنون صدها روستای این منطقە خالی از سکنە شدە و دەها شهروند مدنی نیز کشته و زخمی شدەاند. همچنین از سال ٢٠١٧ نیروهای ترکیە برای مقابلە با پ.ک.ک وارد مرزهای اقلیم کردستان و بە ویژە سیدکان شدە و جدا از خسارتهای ناشی از این درگیریها روزانە مراتع این مناطق در نتیجە درگیریهای مابین ترکیە و پ.ک.ک بە آتش کشیدە می شود کە خسارات جبران ناپذیری بە محیط زیست این مناطق وارد آوردە است.

وی گفت: «ما بە عنوان سازمان زیست محیطی برادوست حملات هوایی و توبخانەای را بە روستاها و مناطق خود محکوم می کنیم باید ترکیە و پ.ک.ک این جنگ را از منطقەی ما و اقلیم کردستان خارج کنند و در خاک خود مسائلشان را حل کنند».

.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی