سایز متن   /

بر اساس تازه ترین ارزیابی گروه بین المللی بحران، از جولای ۲۰۱۵ تاکنون نزدیک به ۵۰۰۰ نفر در تقابل میان پ.ک.ک و ارتش ترکیه جان خود را از دست داده اند.

به گزارش کوردپاریز، گروه بین المللی بحران در تازه ترین گزارش خود به ارزیابی میزان تلفات جنگ میان پ.ک.ک و ارتش ترکیه از زمان پایان آتش بس میان آنها در سال ۲۰۱۵ تاکنون پرداخته است. بر اساس این گزارش، از ۲۰ جولای ۲۰۱۵ تاکنون ۴۸۲۵ تن جان خود را در نبرد میان نیروهای پ.ک.ک و نیروهای امنیتی و نظامی ترکیه از دست داده اند.

.

گروه بین المللی بحران برای تهیه گزارش خود از داده های منابع مختلف از جمله رسانه های ترکی زبان، گروه های حامی حقوق کردها، منابع پ.ک.ک، دولت ترکیه و غیره استفاده کرده است.

بر اساس گزارش وبسایت گروه بین المللی بحران، در درگیریهای میان پ.ک.ک و نیروهای نظامی و امنیتی ترکیه از ۲۰ جولای ۲۰۱۵ تاکنون، ۴۸۹ غیرنظامی جان خود را از دست داده اند. در همین زمان، ۱۲۲۹ تن از نیروهای امنیتی و نظامی ترکیه شامل سربازان ارتش، نیروهای پلیس و محافظان روستا نیز در درگیریها در نقاط مختلف از جمله مناطق کردنشین جنوب شرق ترکیه کشته شده اند.

بر اساس گزارش مذکور، ۲۲۶ تن دیگر هم در این درگیریها بویژه در درگیری های شهری مناطق کردنشین جان خود را از دست داده اند که این گروه نتوانسته تعیین کند که آیا آنها جزء نیروهای نظامی و شبه نظامی بوده اند و یا غیرنظامیانی هستند که در درگیریهای پ.ک.ک و دولت ترکیه جان خود را از دست داده اند.

اما گروه بین المللی بحران در گزارش خود بیشترین تعداد تلفات را مربوط به نیروهای پ.ک.ک دانسته است. در این گزارش آمده است که ۲۸۵۹ تن از نیروهای پ.ک.ک و دیگر گروه های وابسته به آن در ترکیه در درگیری با نیروهای دولتی ترکیه در مدت زمان ذکر شده کشته شده اند. این نهاد معتقد است که تعداد واقعی نیروهای پ.ک.ک که در درگیری با ارتش ترکیه جان خود را از دست داده اند بیشتر است.

در این گزارش اشاره شده که بیشترین تعداد نیروهای پ.ک.ک در اواخر سال ۲۰۱۵ و اوایل سال ۲۰۱۶ که جنگ در مناطق کردنشین جنوب شرق ترکیه شدت گرفت جان خود را از دست داده اند.

گروه بین المللی بحران در ادامه گزارش اشاره کرده است که در درگیری های میان پ.ک.ک و ارتش ترکیه از سال ۲۰۱۵ تاکنون ۱۲۲۹ نیروی ترکیه کشته شده اند که ۸۱۸ تن از آنان سرباز ارتش، ۲۹۸ نیروی پلیس و ۱۱۳ تن از آنها نیروهای موسوم به محافظان روستا در مناطق کردنشین ترکیه بوده اند.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی