سایز متن   /

رسانه های وابسته به بارزانی مدعی شدند نیروهای پ.ک.ک و حشد شعبی شورای مشترکی برای امور اداری شنگال تشکیل دادند.

به گزارش کورد پاریز، “فهد الحامید”، فرماندار انتصاب شده در شنگال طی سخنانی به باسنیوز اعلام کرد که نیروهای حشد شعبی، حزب کارگران کوردستان و نمایندگان اعراب سنی و شیعه شورای مشترک برای امور اداری شنگال تشکیل دادند.

از سوی دیگر حیدر ششو مسئول حزب دمکرات ایزدی ضمن مخالفت با این شورا اعلام کرد که پ.ک.ک و نیروهای حشد شعبی به خوبی می دانند که این اقدام در راستای منافع شنگال و مردم منطقه نیست.

گروه تجزیه طلب پ.ک.ک و حزب دمکرات کردستان (پارتی) از دهه هشتاد میلادی تاکنون علیه همدیگر جنگ رسانه ای و گاهی نیز جنگ نظامی داشته اند و در دهه نود میلادی چند هزار نفر از همدیگر کشتند. پس از آمدن داعش به شنگال، پارتی و پ.ک.ک همدیگر را به عناوین مختلف متهم می کنند. در آخرین مورد پارتی پ.ک.ک را متهم می کند با حشد شعبی متحد شده و برای اداره شنگال انجمنی مشترک تاسیس کرده است. این در حالی است که حشد شعبی یک نیروی قانونی دولت عراق است و هر گونه تصمیم آن در راستای منافع مردم است.

کردهای ایزدی نیز پارتی را متهم می کنند مردم غیرنظامی را در چنگال داعش رها کرد و هنوز هم هزاران زن و دختر ایزدی اسیر داعش هستند. این جنگ پارتی و پ.ک.ک در حالی است که یکتی نیز هر گونه فعالیت پ.ک.ک در سلیمانیه را ممنوع کرده است.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی