سایز متن   /

کی از مسئولان آژانس امنیت و اطلاعات اقلیم کردستان عراق گفت: اگر کردستان عراق بخواهد راه خود را ادامه داده و به گفت‌وگو و مذاکره با بغداد روی نیاورد، تمام دستاوردهای دوره گذشته خود را از دست خواهد داد.

به گزارش کورد پاریز لاهور طالبانی از مسئولان آژانس امنیت و اطلاعات اقلیم کردستان عراق گفت: اگر کردستان عراق بخواهد راه خود را ادامه داده و به گفت‌وگو و مذاکره با بغداد روی نیاورد، تمام دستاوردهای دوره گذشته خود را از دست خواهد داد.

وی در ادامه سخنان خود درگذشت جلال طالبانی رئیس جمهور پیشین عراق را تسلیت گفت و وی را شخصیتی انسانی و تاثیر گذار در تاریخ سیاسی عراق دانست.

طالبانی در ادامه  گفت: کردها به خاطر تصمیم نسنجیده همه پرسی در معرض خطر قرار دارند و این احتمال وجود دارد که اگر آنها به مذاکره با بغداد روی نیاورند، تمام دستاوردهای دوره گذشته خود را نیز از دست بدهند.

وی افزود: رهبران سیاسی اقلیم کردستان در برابر تجربه ای دشوار و تاریخی قرار دارند که باید در آن برای حفظ دستاوردهای ملت کرد تلاش کنند و ما از آنها می خواهیم در مذاکره با بغداد از هیچ چیز نترسند و درباره تمام پرونده های مورد اختلاف به مذاکره و گفت‌وگو روی بیاورند.

لاهور طالبانی در ادامه سخنان خود متعهد شد که به راه جلال طالبانی برای حفظ دستاوردهای ملت کردستان ادامه دهد و با حاکمیت دیکتاتوری یک نفر بر اقلیم مبارزه کند.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی