سایز متن   /

به دلیل خودداری مدیران یک مدرسه در مناطق کردنشین سوریه از تبلیغ به نفع پ.ک.ک، مسئولان شاخه پ ک ک سوریه این مدرسه را تعطیل و دو هزار دانش آموز را از تحصیل محروم کردند.
به گزارش کورد پاریز به نقل از خبرگزاری آناتولی شاخه پ.ک.ک در سوریه به مدیران مدرسه متوسطه مناحیل البیر در شهر قامیشلو اعلام کرده بود که موضوعاتی همچون: آشنایی با تفکر و اندیشه های عبدالله اوجالان و ایدئولوژی پ.ک.ک باید در مواد درسی دانش آموزان گنجانده شود اما مسئولان مدرسه از پذیرش چنین درخواستی سرباز زدند.

به گزارش خبرگزاری آناتولی از زبان مسئولان مدرسه و والدین دانش آموزان که به دلایل امنیتی نخواستند نامشان فاش شود، اعضای مسلح پ ک ک به مدرسه متوسطه مناحیل البیر حمله کردند و مدرسه را تعطیل کردند. قبلا نیز مدیر این مدرسه از سوی پ.ک.ک تهدید شده بود. در این مدرسه در دو شیف صبح و عصر حدود دو هزار دانش آموز درس می خواندند اما به دست عوامل پ ک ک مدرسه تعطیل شد. آنها به دانش آموزان گفتند دیگر به مدرسه نیایند و در مدرسه را نیز قفل کردند.

پ.ک.ک با تغییر محتوای برخی از کتاب های درسی، افکار و اندیشه های عبدالله اوجالان رئیس زندانی پ.ک.ک را در مواد درسی گنجانده است و با توجه به نگاه الحادی اوجالان به مقوله ی دین، نفی نظام خانواده در تفکرات اوجالان و نیز حاکم بودنِ ایده های مارکسیستی بر چارچوب فکری وی، اکثر خانواده ها از تاثیرگذاری اینگونه تفکرات بر فرزندانشان نگران هستند.
گروه پ.ک.ک در مناطق کردنشین ترکیه روش دیگری را بکار گرفته است و از خانواده ها می خواهد تا از فرستادن کودکان خود به مدارس خودداری کنند. سران پ.ک.ک پیش از آغاز سال تحصیلی جدید در ترکیه با انتشار بیانیه ای از خانواده های کُرد استان های شرق و جنوب شرق ترکیه خواستند کلاس های درس را بایکوت کرده و از فرستادن فرزندان خود به مدارس امتناع کنند. در پی آنکه والدین به این درخواست پ.ک.ک بی توجهی کردند، اعضای پ.ک.ک چندین مدرسه در استان های شرناخ، حکاری، دیاربکر و موش را به آتش کشیدند.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی